انتقادتند پیشکسوت استقلال ازجدایی طلبان سرخابی/اینها فرزندخوانده هستند

انتقادتند پیشکسوت استقلال ازجدایی طلبان سرخابی/اینها فرزندخوانده هستند

انتقادتند پیشکسوت استقلال ازجدایی طلبان سرخابی/اینها فرزندخوانده هستند

اگر تیم های استقلال و پرسپولیس آکادمی های قوی داشتند الان نیاز نبود ناز بازیکن تازه به دوران رسیده را بکشند

حسن روشن با بیان مطالب فوق اظهار داشت: متاسفم از اینکه می بینم برای تیم های بزرگ مثل استقلال و پرسپولیس بازیکنانی با حضور یکی، دو سال در این تیم ها کلاس می گذارند. در حالی که پوشیدن پیراهن این تیم ها افتخاری است که نصیب هر فوتبالیستی نمی شود. چرا باید نفراتی مثل طارمی و رضائیان با پرسپولیس این طور برخورد کنند یا شهباززاده ساز جدایی کوک کند.

وی افزود: به گمان من اگر تیم های استقلال و پرسپولیس مثل گذشته های دور آکادمی های قوی داشتند و بازیکنانی را از رده های سنی پایه خود به تیم بزرگسالان می آوردند این بازیکنان قدر پیراهن تیم های باشگاهی خود را می دانستند و با مکتب سرخابی ها مانوس می شدند و هرگز چنین اتفاقاتی برای این تیم ها نمی افتاد. 

پیشکسوت استقلال اضافه کرد: بازیکنانی که متعلق به مکتب باشگاه ها نیستند مثل فرزندخوانده می مانند درحالی که بازیکنانی که از تیم های پایه به بزرگسالان می رسند همانند فرزند باشگاه هستند. هیچ وقت فرزند برای پدر و مادرش ناز نمی کند و این است رمز و راز عدم موفقیت تیم های استقلال و پرسپولیس در این سال ها.

روشن در ادامه در خصوص آخرین وضعیت آکادمی استقلال نیز گفت: هنوز قراردادی با باشگاه ندارم اما به جهت ذیق وقت و کمک به باشگاه کارم را آغاز کرده ام. حداقل قرارداد ما باید سه ساله باشد تا بتوانیم در سال های آینده بازیکنان مستعدی را به فوتبال ایران و باشگاه استقلال معرفی کنیم. اگر برنامه های ما خوب پیش برود از فصل دوم به بعد خروجی های آکادمی به شکل روتین به تیم بزرگسالان معرفی می شوند.