بهمن, ۱۳۹۱ | چت روم ، دانلود فیلم و آهنگ

مثال افعال معتل (مثال ، أجوف و ناقص) جهت سرعت بخشیدن به حلّ تستها

                            بسم الله الرحمن الرحیم

در قسمت ذیل ، نمونه مثال های معتلات (مثال ، أجوف و ناقص) را به طور جداگانه آورده ایم که دانش آموزان سال سوم و همچنین داوطلبان محترم می توانند آن را دریافت نمایند .

با دانستن این سه نمونه ، بخش عمده ای از تست های معتلات قابل حل خواهد بود .

 

دریافت مثال فعل معتل (مثال)

 

دریافت مثال فعل معتل (أجوف)

 

دریافت مثال فعل معتل (ناقص)

سوال ۱: اسم آلت در عریی کنکور به صورت مستقیم سوال می شود؟

س: با سلام خدمت استاد فتحیان

میخواستم بپرسم که کلاس های نکته و تست برگزار می کنین یا نه فقط همایش هست؟

یه سوال هم داشتم بی زحمت پاسخ بدین

آیا اسم آلت در کنکور ریاضی و تجربی اهمیت داره یا نه؟ لطفا توضیحی راجع به اسم آلت بدین

ممنون از زحمات شما

 

ج: سلام عرض می کنم به محضر شما داوطلب گرامی

 حقیقت وقت ما بسیار محدود است و علّت اصلی برگزاری همایش ما هم ، درخواست های فراوان جهت تدریس در ایامی که نزدیک به کنکور 92 هستیم بود ، لذا تصمیم گرفتیم که این همایش را برگزار کنیم تا عده ای که تمایل دارند شیوه های نوین عربی را بیاموزند ، در این همایش شرکت کنند .

امّا پاسخ سوال دوم شما

اسم آلت : اسمی است که بر ابزار انجام یک کار دلالت می کند .

بر سه وزن «مِفعَل» ، «مِفعَلَة» و «مِفعال» می باشد .

مثال : مِبرَد (سوهان، باد بزن) ، مِکنَسَة (جارو) و مِفتاح (کلید)

در کنکور ریاضی و تجربی به طور صریح سوال طرح نمی شود امّا دانستن یک نکته در تجزیه بسیار اهمیت دارد و آن این است که بدانید اسم آلت ، مشتق می باشد .

چگونگی ارسال سوال و ارتباط با ما

(این مطلب ثابت است)

تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www.pichak.net كلیك كنید

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و آرزوی موفّقیت برای تمامی دانش آموزان محترم و داوطلبان کنکور؛

به اطلاع می رساند که می توانید تمامی سوالات خود پیرامون مباحث عربی و همچنین مشاوره درس عربی را از راه های ذیل برای ما ارسال نموده و پاسخ استاد شروین فتحیان را حداکثر تا 48 ساعت پس از ارسال سوال ، دریافت نمایید ؛

1- در قسمت نظرات سوالات خود را مطرح نموده و سپس پاسخ را در همان قسمت مشاهده نمایید .

2- از طریق پست الکترونیکی (ایمیل یا جی میل) سوالات خود را ارسال کرده و پاسخ را دریافت نمایید .

Gmail : arabic.konkoor@gmail.com

  

channel: telegram.me/arabic_konkoor

instagram: arabic_konkoor

مجموعه تستهای تالیفی و آموزشی درس پنجم عربی ۱ به همراه پاسخ نامه تشریحی

بسم الله الرحمن الرحیم

مجموعه تستهای تألیفی و آموزشی درس پنجم عربی 1 به همراه پاسخ نامه تشریحی اساتید در وب سایت قرار گرفت .

دانش آموزان محترم می توانند مجموعه تستها را به صورت فایل word دریافت نمایند .

استفاده از این تستها با ذکر منبع بلامانع می باشد .

 

دریافت مجموعه تستها

مجموعه تستهای تالیفی و آموزشی درس چهارم عربی ۱ به همراه پاسخ نامه تشریحی

بسم الله الرحمن الرحیم

مجموعه تستهای تألیفی و آموزشی درس چهارم عربی 1 به همراه پاسخ نامه تشریحی اساتید در وب سایت قرار گرفت .

دانش آموزان محترم می توانند مجموعه تستها را به صورت فایل word دریافت نمایند .

استفاده از این تستها با ذکر منبع بلامانع می باشد .

 

دریافت مجموعه تستها

روش کلی در مطالعه عربی کنکور و توصیه های در پاسخ دادن به تستهای کنکور

                                 

در عربی ، اول چه چیزی را بخوانیم و از کجا شروع کنیم :

سوالات عربی چند قسمت است :

۱- بخش اول ترجمه، که شامل ۸ سؤال است که عبارت اند از:۵سؤال ترجمه عربی به فارسی ۲ سؤال ترجمه فارسی به عربی(تعریب) و ۱ سؤال مفهوم است.

۲- بخش دوم، درک مطلب است که شامل ۹ سؤال است که شامل ۴ سؤال از متن داده شده و ۲ سؤال تشکیل (حرکت گذاری) و ۳ سؤال تجزیه و ترکیب (التحلیل الصرفی والاعراب) است.

۳- بخش سوم مربوط به قواعد عربی ۲و ۳ است که شامل ۸ سؤال است که شامل یک سؤال از اعلال، حدود ۲ سؤال از مرفوعات، حدود ۳ سؤال از منصوبات و ۱ سؤال از انواع اعراب واعراب فعل مضارع و ۱ سؤال از صفت و مضاف الیه و .

با توجه به تقسیم بندی فوق اگر دقت کنیم، اگر ۸ سؤال ترجمه و ۴ سؤال درک مطلب را که همگی مربوط به دانستن ترجمه است با هم جمع کنیم حدود ۵۰ درصد ازسوالات کنکور عربی می شود. البته می دانیم گاهی پاسخگویی به قواعد نیز مستقیم یا غیر مستقیم به دانستن ترجمه ارتباط دارد. با این وجود ارزش ترجمه و درک واژگان ارزشی بیش از ۵۰ درصد دارد. لذا پیشنهاد می گردد داوطلب کار خواندن عربی خود را با ترجمه آغاز کند و تا آخر، مطالعه و تست و تمرین ترجمه را رها نکند.

داوطلب در ترجمه اول سراغ انواع فعل ها برود و سعی کند به آن افعال تسلط کافی پیدا کند و روش های تست زنی در ترجمه و رد گزینه آن را فراگیرد و پس از مرور افعال شروع به تست زدن نماید و اشکالات و نقاط ضعف خود را پیدا کند و تا آن جا که می تواند دایره فراگیری لغات خود را افزایش دهد، در این مسیر دانش آموزی موفق است که هر وقتی هر تست عربی را می بیند سعی کند به لغات آن توجه ویژه ای کند و پس از مدتی کلمات و عبارات و واژگان تکرار می شود و بدین وسیله کاملأ تسلط پیدا می کند.( دقت شود) در گام دوم باید به سراغ تست های درک مطلب برود و به صورت آهسته ولی پیوسته مثلأ از اول سال، هفته ای ۱ تا ۳ متن درک مطلب بخواند و سعی کند به مطالب تسلط پیدا نماید و پس از مدتی خواهد دید که چقدر درک مطلب برایش آسان تر و آسان تر خواهد شد.

در مرحله سوم پیشنهاد می گردد که ابتدا خلاصه ای از قواعد تهیه کند که درآن نکته های خیلی مهم و استثناها را یادداشت نماید و پس از آن سعی کند تست آن موضوع را بزند. البته باید توجه کنیم اول ۱۰ الی ۱۵ تست را انتخاب کرده و آن تست ها را در زمان کمتر از ۱ دقیقه برای هر تست زده شود سپس درصد گرفته شود و بعد از آن با مراجعه به پاسخنامه اشکالات و نقاط ضعف را خود پیدا کرده و سعی شود با مراجعه به قواعد خلاصه شده یا قواعد مفصل در کتاب، مطالب را در ذهن تثبیت کند و اگر نتوانستیم حتمأ از معلم یا دوستی که تسلط بیشتری دارد پرسیده شود . در این حالت است که شما کم کم به قواعد عربی تسلط پیدا می کنید و پس از آن می توانید به سراغ ۲۰ تست بعدی بروید و این کار را ادامه دهید.

مرحله آخری که پیشنهاد می شود زدن تست های جامع در زمان مقرر کنکور است و سعی کنیم آمادگی خود را در زمان بندی خاص تجربه کنیم و بتوانیم تسلط به اطلاعات را با زمان بندی هماهنگ کنیم.

متأسفانه دیده شده که دانش آموزی تسلط کافی به قواعد دارد ولی در زمان مقرر و معین نمی تواند بیش از نیمی از تست ها را بزند و فقط درصدی حدود ۵۰ یا ۶۰ را به دست می آورد. با این وجود باید سرعت عمل در تست زنی تمرین شود و یا حداقل با توجه به مدیریت تست زنی، ۵ الی ۷ تست سخت را نزده رها کنیم تا بتوانیم تست های آسان را حتمأ ببینیم تا وقت کم نیاورده و بتوانیم درصدی حدود ۷۲ یا ۸۰ را به دست آوریم.

 

مشاوره کنکور در آستانه عید نوروز سال ۱۳۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام دارم به تمامی داوطلبان کنکور سراسری ؛

امیدوارم تا کنون توانسته باشید همه دروس مربوط به بودجه بندی کنکور سراسری سال 1392 را به همراه نکات مهم کنکوری مرور کرده باشید و در آستانه عید نوروز سال 1393 برنامه ریزی دقیق برای ایام عید نوروز داشته باشید ؛

همانطور که مستحضرید ، ایام عید نوروز ، به لحظات طلایی پیش از کنکور مشهور بوده و نقش بسیار مؤثر و غیر قابل انکاری در سرنوشت کنکور سراسری دارد ؛

عقیده ما بر این است که داوطلبان محترم ، از روز دوم فروردین ماه سال 1393 باید جمع بندی بسیار دقیق و مفید داشته باشند و ابتدا خلاصه و نکات مهم دروس اختصاصی را مرور کرده و سپس تستهای کنکور سراسری را آن مباحث را حلّ و بررسی نمایند ؛

داوطلبان محترم باید دقت داشته باشند که در این ایام ، هم باید به جمع بندی دروس اختصاصی و هم باید به جمع بندی دروس عمومی بپردازند .

در حقیقت یک داوطلب کنکور باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشد به طوری که صبح را به مرور دروس اختصاصی و حلّ و بررسی تستهای آن اخصاص داده و بعدازظهر را به طور کامل به مرور و حلّ و بررسی تستهای دروس عمومی ، اختصاص دهد .

باید دقت داشت که با نزدیک شدن به روزهای کنکور ، اهمیت مرور نکات و تستهای دروس عمومی افزایش می یابد چرا که دروس عمومی تعیین کننده شهر دانشگاه و دروس اختصاصی نیز تعیین کننده نام دانشگاه هستند .

تمامی داوطلبان به اهمیت عربی کنکور پی برده اند و می دانند که این درس «رتبه شکن» است ؛

می دانم که بسیاری از شما داوطلبان به این درس علاقه ای نداشته و بسیاری نیز این درس را برای کنکور مطالعه نمی کنید اما تنها توصیه من به شما داوطلبان محترم این است که تمامی این ذهنیت ها را کنار بگذارید و طوری جلوه دهید که به این درس علاقه مند هستید ؛ این درس کاملاً مفهومی است هرچند بسیاری از همکاران محترم به تبیین مفهوم و نکات تستی نمی پردازند اما یقین داشته باشید که این درس هم نکات و راه های تستی فراوانی دارد که ما این راه ها را برای اولین بار در کتابی که به مساعدت و یاری همکار گرامی ، سرکار خانم محمدیان در حال تدوین می باشد ، آورده ایم ؛ پس کافی است یک مقدار «چشم ها را شست و جور دیگر دید » !

به اطلاع شما عزیزان می رسانم که برنامه مربوط به مرور عربی کنکور را از هفته آخر اسفند ماه در وب سایت قرار می دهیم تا با برنامه ای دقیق تر به مرور این درس بپردازید .

 

وفّقکم الله فی کلّ الأمور