مهر, ۱۳۹۵ | چت روم ، دانلود فیلم و آهنگ

شیعه انگلیسی …

فال روزانه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵

fal-mihanfal-com

فال روزانه متولدین فروردین

امروز بیشتر حواس شما روی نقاط تاریک شغلتان متمرکز خواهد بود. این تمرکز شامل تحقیق، جست‌وجو برای یافتن کار جدید یا کارهای ساده و پیش پا افتاده ای همچون مرتب کردن فایل ها و کارهای خود است. در رابطه با این کارها مکالمات شدیدالحنی نیز خواهید داشت. امروز از مسایلی که می شنوید و اتفاق هایی که برایتان رخ می دهد نهراسید. به احتمال زیاد امروز با سوژه های عجیب و اطلاعات غریبی مواجه خواهید شد. از نظر عاطفی نیز کمی احساساتی خواهید بود و تمایل دارید تا مورد درک طرف مقابل قرار بگیرید. برای تحقق این خواسته باید خودتان تلاش کنید.

فال روزانه متولدین اردیبهشت

آیا در حال حاضر نوعی کسب‌وکار خلاقانه دارید و با کسی شریک هستید؟ اگر این طور است، باید همه انرژی خود را به کار بگیرید تا در انجام این پروژه موفق و پیروز شوید. امروز شاهد پیشرفت بیشتری نسبت به هفته های گذشته خواهید بود. این پیشرفت بر روند پروژه کاری شما تاثیر مثبت بسیاری دارد. هنگام غروب، با فرد مورد علاقه خود ملاقات خواهید داشت و پیشرفتی که در طول روز داشته اید را از سیر تا پیاز برای او تعریف خواهید کرد. شاید احساس کنید قدری رقابت میان شما و فرد مورد علاقه‌تان به وجود آمده است و این در مورد مسایل احساسی است. یعنی یکی از شما احساس می کند بیشتر از دیگری در این رابطه مایه گذاشته است. اما حقیقت این است که هر دوی شما برای حفظ رابطه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اید.

فال روزانه متولدین خرداد

امروز شاید لازم باشد در زیرساخت خانه خود تغییراتی به وجود بیاورید. به طور مثال، شاید برق کشی یا شیرآلات ساختمان به تعویض نیاز داشته باشند. پس از تعمیر آنها خیالتان راحت خواهد شد. البته توجه داشته باشید که این کارها را خود به شخصه انجام ندهید زیرا ممکن است به جای درست شدن، خراب تر از قبل بشوند. بهتر است برای هر نوع تعمیراتی از کارشناس آن کار کمک بگیرید. در مورد زندگی عاطفی، امروز شاهد اتفاق عجیبی خواهید بود. امروز فردی را ملاقات می کنید که قبلا او را دوست می داشتید و این موضوع برای نامزد شما غیر قابل تحمل است. وظیفه شما این است که به نامزد فعلی خود این اطمینان را بدهید چیزی میان شما نیست و هر آنچه بوده در گذشته ها باقی مانده است.

فال روزانه متولدین تیر

امروز همه تمرکز خود را روی نوشتن مطلب خلاقانه یا انجام یک سخنرانی کامل می گذارید. از همه توان مغز و معلومات خود استفاده کنید تا کارهایتان را خوب پیش ببرید. همه ذهن شما امروز درگیر مساله ای است که نمی توانید در دنیای واقعی آن را پیاده سازی کنید و این مساله ناراحتتان می کند. اما نگران نباشید، نتیجه همه تلاش هایتان بسیار خوب خواهد بود. امروز شاید فرد مورد علاقه شما کمی بدخلقی و بهانه گیری کند اما خیلی این مساله را جدی نگیرید. او احساس می کند بیشتر از شما در این رابطه تلاش کرده است و همین موجب دلخوری او شده است. سعی کنید با آرامش و مهربانی عصبانیت های او را تحمل کنید زیرا ۱۰ دقیقه بعد خودش آرام و همه چیز تمام می شود.

فال روزانه متولدین مرداد

امروز رابطه خانوادگی شما کمی دچار خدشه می شود. ممکن است ترجیح دهید یکی از دوستان صمیمی را به عنوان عضو واقعی زندگی خود تصور کنید. یا ممکن است دوست داشته باشید به جای انجام کارهای معمول و همیشگی، کارهای عجیب و غیر معمول انجام بدهید. اما توجه داشته باشید که نباید روابط خانوادگی خود را خراب کنید زیرا این مساله شما را عقب نگه می دارد. از نظر احساسی نیز این درگیری را در خود دارید آیا نامزد فعلی شما واقعا همان فردی است که می خواهید همیشه با او باشید!

فال روزانه متولدین شهریور

کتاب هایی که به نظرتان بسیار جذاب و دوشت داشتنی بوده اند تغییرات اندکی در زندگی شما به وجود می آورند. شاید این کتاب ها باعث شوند سبک زندگی خود را تغییر دهید، یا رازی که مدت ها ذهنتان را مشغول کرده بود را کشف کنید. یا حتی منجر به کشف و کشوفات علمی بشوند. کتاب و مطالعه فقط برای سرگرمی شما نیست، باید از آنها موضوعات زیادی یاد بگیرید. امروز شاید تمایل داشته باشید وارد رابطه جدیدی بشوید. امروز فرصت خوبی برای این کار است. از لحظه های خود نهایت استفاده را ببرید شاید دیگر چنین موقعیتی برای شما پیش نیاید.

فال روزانه متولدین مهر

شما همیشه به شم اقتصادی خود ایمان دارید اما امروز بیشتر از هر زمان دیگر به آن تکیه می کنید. امروز به راه های غیرمعمول برای افزایش حقوق خود فکر خواهید کرد. اما عقل و احساس شما در این رابطه با هم در تضاد هستند. وقتی احساسات شما می گوید آن کارها را انجام دهید، عقل مانع از این کار می شود و به شما مشکلات احتمالی را هشدار می دهد. برای خلاصی از این تضاد و عدم توانایی برای تصمیم گیری از یک کارشناس کمک بگیرید. اگر کارشناسان هم با احساسات شما موافق بودند، پس دست به کار شوید.

فال روزانه متولدین آبان

امروز یک دوست یا یک گروه از دوستان نه تنها شخصیت، بلکه همه زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار می دهند. آنها با حرف یا کارهای خود کاری می کنند که شما از نظر فکری و رفتاری دچار تغییرات اساسی بشوید و خودتان هم متوجه این اتفاق نیستید. شاید این مساله موجب تعجب شما بشود اما ناراحت نباشید. همه مردم تغییر می کنند و خوشبختانه تغییرات شما نیز در جهت مثبت و بهبود شرایط زندگی شما خواهد بود. شما برای این پیشرفت هیچ نوع برنامه ریزی نداشته اید اما این مساله پیش می آید. از نظر احساسی نیز رقابت عجیبی میان شما و فرد مورد علاقه تان پیش خواهد آمد و جالب این جاست، این رقابت باعث بیشتر نزدیک شدن شما به هم و عمیق تر شدن عشقتان می شود.

فال روزانه متولدین آذر

آیا تاکنون به تغییر کار خود یا قبول کردن پست های جدید فکر کرده اید؟ اگر این طور است، امروز بهترین فرصت برای این تصمیم است. اگر هم فکر نکرده اید، امروز موقعیت بسیار خوبی برای شما پیش می آید که بسیار باعث تعجب شما می شود. این موقعیت مثل این است که شما اکنون کارمند بانک هستید اما کاری با فعالیت بیشتر و فضای گسترده تر برای یادگیری و پیشرفت به شما پیشنهاد می شود. این موقعیت را با شک و ترس از بین نبرید. اگر موقعیت پیش آمده را دوست دارید، برای به دست آوردن آن اقدام کنید.

فال روزانه متولدین دی

امروز دچار تغییرات اساسی در زندگی خواهید شد. به طور مثال، تصمیم می گیرید تحصیلات خود را ادامه دهید یا به کشور دیگری نقل مکان کنید تا با گروه خاصی در ارتباط نزدیک باشید. با توجه به شخصیت شما ممکن است این تغییرات کمی تکان دهنده و وحشتناک به نظر برسند. اما جای هیچ نگرانی نیست. به این فکر کنید این موقعیت ها فقط یک بار در خانه آدم را می زنند و با هراس های خود آن را از دست ندهید. از نظر احساسی، از انرژی های امروز برای بهبود رابطه عشقی خود استفاده خواهید کرد. بهتر است فرد مورد علاقه خود را به شام در یک رستوران زیبا دعوت کنید و صحبت های پرمحبت و گرمی با هم داشته باشید.

فال روزانه متولدین بهمن

امروز ارزش و احترام شما مورد حمله قرار خواهد گرفت. فردی که از نظر کاری با او در ارتباط هستید کار غیراخلاقی انجام خواهد داد و شما تمایل ندارید شریک جرم او باشید. به همین دلیل، با هم دچار اختلاف و درگیری می شوید. این بحث تا اندازه ای جدی است که شاید تصمیم بگیرید کار خود را عوض کنید. اما عاقل باشید و از روی هیجان تصمیم نگیرید. شما ابتدا باید مطمئن شوید این تصمیم عجولانه آیا به نفع شما است یا به ضررتان! از نظر احساسی هم امروز همچون یک کودک پاک و ساده و سرشار از انرژی خواهید بود. از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. شاید امروز شما دونفر کارهای عجیبی انجام دهید و از این کار لذت ببرید.

فال روزانه متولدین اسفند

امروز بیشتر تمرکز خود را بر شراکت متمرکز می کنید. این شراکت می تواند کوتاه یا بلند مدت، شخصی یا تجاری و … باشد. برای انجام این شراکت باید تلاش دوبرابر داشته باشید. شاید لازم باشد شما و شریکتان ارتباط بیشتری با هم داشته باشید و ایده ها، فرضیه ها، اهداف، راهکارها و برنامه ریزی های خود را بایکدیگر به اشتراک بگذارید. از نظر عاطفی، اگر منتظر شاهزاده قصه ها هستید تا به قلمرو شما وارد شود، باید خودتان هم نگاهتان را تغییر دهید و طور دیگری به رویدادها نگاه کنید. اگر نگاه خود را تغییر دهید با فرد مورد علاقه خود ملاقات خواهید کرد و می توانید یک رابطه شاد و لذت بخش را با او آغاز کنید.

فال روزانه دوشنبه 19 مرداد ۱۳۹۴

فال حافظ

مشهور است که امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می‌شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می‌گیرند. برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند یا کسی که دیگران معتقدند به اصطلاح خوب فال می‌گیرد ابتدا نیت می‌کند، یعنی در دل آرزویی می‌کند. سپس به طور تصادفی صفحه‌ای را از کتاب حافظ می‌گشاید و با صدای بلند شروع به خواندن می‌کند. کسانی که ایمان مذهبی داشته باشند هنگام فال گرفتن فاتحهای می‌خوانند و سپس کتاب حافظ را می‌بوسند، آنگاه با ذکر اورادی آن را می‌گشایند و فال خود را می‌خوانند.

ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی.  برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم!

فال روزانه دوشنبه 19 مرداد ۱۳۹۴

نوشته فال روزانه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹5 اولین بار در پدیدار شد.

پیام مهم منصور پورحیدری از روی تخت/عکس


منصور پورحیدری امروز به راحتی نفس کشید تا جامعه فوتبال هم به راحتی نفس بکشند

پس از چند روز پر تنش،پدر آبی ها امروز حال و هوای بهتری داشت و آنان که به ملاقاتش رفتند تا پیگیر حال و احوالش باشند،به وضوح تغییر چهره منصورخان را متوجه شدند.
چهره امروز منصور پورحیدری پس از اصلاح صورت و سرش،خبری خوب برای کل جامعه فوتبال از بیمارستان ایرانمهر بود.
پیامی که در این تصویر دیده می شود،بس شیرین و گواراست.

جلد ضد پرسپولیس استقلال جوان


پرسپولیـس لــــــــــــــــــــــــــــــــــه شد

استقلال جوان جلد شنبه خود را به شکست پرسپولیس مقابل قشقایی اختصاص داده و انواع و اقسام تیترها را روی جلد برده است.
حرف های منصوریان هم درباره حضور دراستقلال روی جلد دیده می شود.

وزیر خارجه المان ؛ واقعیت های امروز جهان و کشورش را چقدر درک می کند+سند

طبق گزارش های منتشر شده  وزیر خارجه آلمان با پیش شرطی  مبنی بر به رسمیت شناختن "اسرائیل" برای برخورداری ایران از تعامل مثبت آلمان  رفتار دیپلماتیک خودرا تحت شرایط خاص  وبا نیتی تحکم آمیز  که حاکی از تمرین نقش ادواری رنگ باخته درمدیریت نظم جهانی است در به حسن نیت کشورمان پاسخی نامرغوب داده است . عباراتی که ما را برآن می دارد تا اگر به شراکت با المان ها با تردیدی نسبی نگاه می کردیم اکنون با بررسی ومطالعه بیشتر بخصوص در موارد زیربا شکی عینی به موارد پشت پرده اینگونه اظهارات پاسخ بگوئیم ....

Image result for The German Moment in a Fragile World
در طول سال های اخیر در مورد محدودیتهای مشارکت آلمان در رهبری نظام جهانی سوالات متعددی مطرح شده است ، و  بنابراین پروسه،   تجزیه و تحلیل ها ی فراوانی در حال حاضر پیرامون  میزان رشد نقش آلمان واهداف بلندمدت آن دربسیاری از  زمینه های بین المللی شکل گرفته است ، به ویژه صاحب نظران  در خصوص رشد صنعت آلمان از شرایط اقتصادی و سیاسی  نظر تفکیکی دارند که آن را جداشده از بسیاری از کشورهای اروپایی می بینند ، کشورهای همپیمان ومتحدی که در سال های اخیر با بحران های شدید اقتصادی  اروپا روبرو بوده و
علیرغم اینکه آلمان در برهه ی  ادعای مدیریت  اتحادیه اروپا را یدک می کشید، آنها را همراهی نکرد  تا جائیکه این جمله معروف در رابطه با  وزیر خارجه ی آلمان  گفته شد که "او واقعیت های جهان را نادیده می گیرد".
و در این راستا رسانه های مختلف از چگونگی تعامل آلمان با صحنه های بین المللی  ووزن آن درآرایش سیاسی واقتصادی جهان مطالبی چند را رسانه ی کرده، که مختصری از آنها را ذیلاً مرور می کنیم:

 - در فصلنامه واشنگتن  شماره زمستان 2015) 1)-    امکان درخشش آلمان در نظام بین المللی فعلی  ونظم جهانی شکننده امروز، که با ترکیبی از عناصر نقش آلمان و چالش پیش روی این نقش و محصول امتزاجی بین این دو  نقش آلمان را در سیستم بین المللی تعیین می کند به مطالعه ی وضعیت کلی برلین پرداخته اند  ...

اما چالش های فرا روی آلمان:
 
 تحولات تکنولوژیکی:  جهش   عمده تکنولوژیکی معاصر برای صنایع آلمانی می تواند درد سرآفرین باشد، بخصوص که بسیاری از پیشرفت های تکنولوژیکی و نوآوری های دیجیتال از شرکت های دره سیلیکون آمریکا،  امکان شرکت های صنعتی آلمان  را برای حفظ سطح رقابت تحت تاثیر خود قرار می دهد، و . این چالش برای دولت این کشور برای در  اولویت دادن  تامین بودجه تحقیقات علمی و سرمایه گذاری در تکنولوژی تردید آفرین است ..
 
دوم ، چالش جمعیتی : در طول سال گذشته، به نظر می رسید روند جمعیتی مشکل اصلی   جامعه آلمان بوده است ، حتی با تلاش برای ادغام مهاجران. این معضل نیاز به ابعاد مهمی دارد، یکی که کاهش در جمعیت به ناچار به پیامدهای منفی اقتصادی منجر خواهد شد، به خصوص با اختلال در هرم سنی جمعیت با کاهش نیروی کار واجد شرایط این مجموعه قادر به حصول اطمینان از تداوم صنعت آلمان نخواهد بود . از سوی دیگر، موضوع مهاجران  نیز مشکل ساز هستند، بخصوص که بسیاری  مهاجران  کشورهای آفریقایی و عربی  بحران ها و مشکلات خاص خود را همراه دارند ،که می تواند رشد آلمان را با مانع روبرو کند ..

سوم ،  آینده اتحادیه اروپا: پروژه اروپا اتحادیه در سال های اخیر با  مشکلات عدیده ی روبرو بوده است، که  ایده  با جایگزینی  ارز واحد - یورو  از سال 2002 آغاز شد  که  ایجاد یک اتحادیه پولی بدون ادغام کامل از سیاست های اقتصادی و مالی را منجر  به تجربه بحران بدهی مضاعف کرد ، بحرانی که اعتماد به ایده  وحدت اروپا ر ا کم رنگ کرده است    که این تغییرات فشار به برلین را افزایش داده 
بنخویکه آن را نمی توان نادیده گرفت    بدتر شدن وضعیت  اتحادیه اروپا،وبحران   رهبری اتحادیه اروپا منبعی  متنوع را برای نگرانی آلمانها  فراهم آورده است  بخصوص که همبستگی   با متحدان ضعیف،  آثار منفی مترکمی بر وضعیت اقتصادی داخلی آنها ازخود بجای می گذارد..
 
چهارم،  بقای لیبرالیسم در معرض تهدید است  :  به اصطلاح بگر " پدیده تهدید علیه جهانی شدن" که لیبرالیسم  تحت محاصره مشکلات متفاوتی قرار گرفته است" به عنوان نشانه ای از این چالش ها و تهدیداتی که  سیستم های لیبرال  معاصر با آن روبرو هستند، این روند در برلین انعکاس داشته است، و منابع این تهدیدات از روسیه، که حاضر به همکاری با ایالات متحده و اروپا، نیست و برای حفظ منطقه حیاتی خود  به دور از هر گونه مداخله خارجی سیاست خود را دنبال کرده است   تا رشد سرسام آور چین همه پیش روی آلمان قرار دارد.  و البته آلمان از  عناصرافراطی خود  (حدود 550 آلمانی) در سوریه  و صفوف داعش به عملیات مسلحانه مشغولند نیز رنج مبرد..

از سوی دیگر، عناصر قدرت برای هر کشوری که مایل به رهبری جهانی است معمولا عناصرمتنوع  ترکیبی برگرفته از  نیروی نظامی، اقتصادی، دیپلماتیک، باید فراهم باشد  و  بویژه عنصراصلی که نیروی نظامی است  المان در مجموع توان نظامی
لازم به اندازه کافی در اختیارندارد ، به خصوص در که نیروی نظامی آلمان  در مقایسه با دیگر کشورها  اروپا ئی، مانند انگلستان و فرانسه ضعیف تر بشمارمی آید  .
برلین و نخبگان آن اکنون حساسیت بیشتری نسبت به شرکت در مسائل مربوط به سیستم بین المللی دارند .بخصوص که  هزینه های اتحادیه اروپا تحمیل شده بر آلمان گران تمام شده است، همچنین آستانه ی تحمل افکار عمومی آلمان  در  پذیرش شکست   دیگر کشورهای اروپایی ادامه دار وقابل پیش بینی نیست..
با  همه ی این تفاصیل ، این قضیه باقی خواهد ماند که مسئله  اتحادیه اروپا  بر آلمان  تاثیر سوء بسیاری می گذارد ،  و بر  ویژگی ها ی مشارکت آلمان در رهبری نظام های بین المللی تعیین کننده خواهد بود.
 نکات دیگر:
- اخیراً در براساس پژوهش های میدانی محقیقین غربی  مشخص شده است که اگر انگلیسی ها رتبه ی اول دروغگوئی دارند. آلمان ها  رتبه دوم دروغگوئی را در جهان به خود اختصاص داده اند
خبرگزاری آلمان : نظر سنجی ها جدید نشان میدهد مردان آلمانی حتی به زنان خود در همه چیز  از میزان درآمد تا اینکه " به زنی دیگر" نگاه نمی کنند دروغ می گویند   93%  آلمان ها  فقط در بخش میزان درآمد به همران خود دروغ می گویند.

- بانک دویچه ی المان؛  بانک اسرائیلی  هاپولیم  (Hapoalim ) را در لیست موسسات مالی بی اعتبار  قرار داده است-2)
- سیاستمداران ، کارکنان دولت، روزنامه نگاران وافكارعمومی ژرمن، خواستار عدم دخالت دولت آلمان درقضایای بین المللی است آنها هیجیانی از خود برای ارائه رهبری در جهان با توجه به تجربیات تلخ گذشته از خود نشان نمی دهند.
- چرا آلمانی ها می خواهند از واقعیت های جهان چشم پوشی کنند؟
3)

- بنیاد " برتلزمان" که به تازگی نظرسنجی اختصاصی خود را اعلام کرده است: تنها  35 ٪ آلمان ها گفته اند: که در توسعه ی ارتباط با اسرائیل مشکلی ندارند و  62%  سیاست های امروز  إسرائیل را در قبال فلسطینی ها قبول ندارند.4)

- « ناشینال اینترست»:چگونه  هواپیماهای آلمان نازی ، اسرائیل را نجات دادند؟5)
 یک گزارش منتشر شده از«
نشنال اینترست»
  «پروازهای هواپیما های- S-199» آلمانی، و نقش آن ها در همکاری با  نیروی هوایی اسرائیل در جنگ در سال 1948 علیه نیروهای عرب و جلوگیری از شکست اسرائیل خبر می دهد

- در پنجم سپتامبر گذشته،  نتایج انتخابات پارلمانی محلی،  61.6 درصد از کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند، به «اتحادیه حزب سوسیال دموکرات »رای دادند،
بیش از حزب دموکرات مسیحی، که توسط مرکل رهبری می شود ، در منطقه انتخاباتی مرکل خود مرکل ، با به دست آوردن 19 درصد از کل آرابه مقام سوم  رسید -پس از انتخابات «لیف اریک هولم» رهبر این حزب گفت:احتمال جایگزین کردن وجود دارد: «پیام پیروزی ما در پشت سر گذاشتن حزب مرکل  این است که شایداین  آغازی بر پایان صدراعظمی او باشد  »
- عملیات «سرب»
علاوه بر سرقت، "Numik"، اسرائیل در تقویت برنامه   هسته ای خود را از طریق دزدی دریایی   که موساد انجام داده بود، یکی  از افسران آلمان غربی را در یک شرکت پتروشیمی منصوب کرد، تا برای کمک کردن به آنها  در خرید سنگ معدن اورانیوم به ارزش  3.7 میلیون دلار  از شرکت بلژیکی درسال 1970 نقش رد گم کنی برای صهیونیست ها را اجرا کند....
اگر المان ها  فرض بدهی به صهیونیست دارند از شخصیت وکیسه ی خودشان هزینه کنند و نه برای "خود نشان دادن" باورها وعقاید ملت های مظلوم منطقه و محور مقاومت را نشانه روند.

- سیاست "مرکل" در صدارت فعلی خود  .. پراگماتیسم بدون یک هدف خاص(6)
وزیر خارجه آلمان بهتراست همواره  این سخن ارزشمند بازوی راست محور مقاومت را در گوش داشته باشد که:

سید حسن نصرالله:

کشور که هیچ،

قریه که هیچ،

ما طویله ای هم به نام اسرائیل برسمیت نمی شناسیم .
,
 
وبنابراین برای وزیر خارجه آلمان برای تمرین دیپلماسی نوین کشورش لازم است ، از عبارات سنجیده تر و حرف های کوچک شروع کند....
 
منابع:
The German Moment in a Fragile World https://twq.elliott.gwu.edu/sites )1)
 
2)-Germany's largest bank flags Israel's Hapoalim as morally questionable investmentل
3)؟
Why Germans Want to Change the Subject
4)-
The Limits of German Guilt
؟
5)
How Nazi Germany's Fighter Planes Saved Israel
6)
Snapshot September 29, 2016 Germany
Pragmatism Without Purpose
Merkel's Record in Context
By Pierpaolo Barbieri

وزارت خارجه المان ؛ واقعیت های امروز جهان وکشورش را چقدر درک می کند

طبق گزارش های منتشر شده  وزیر خارجه آلمان با پیش شرطی  مبنی بر به رسمیت شناختن "اسرائیل" برای برخورداری ایران از تعامل مثبتآلمان  رفتار دیپلماتیک خودرا تحت شرایط خاص  وبا  نیتی تحکم آمیز  که حاکی از تمرین نقش ادواری رنگ باخته درمدیریت نظم جهانی است به حسن نیت کشورمان پاسخی نامرغوب داده است . عباراتی که ما را برآن می دارد تا اگر به شراکت با المان ها با تردیدی نسبی نگاه می کردیم اکنون با بررسی ومطالعه بیشتر بخصوص در موارد زیربا شکی عینی به موارد پشت پرده اینگونه اظهارات پاسخ بگوئیم ....

Image result for The German Moment in a Fragile World
در طول سال های اخیر در مورد محدودیتهای مشارکت آلمان در رهبری نظام جهانی سوالات مطرح شده است ، و  بنابراین پروسه،   تجزیه و تحلیل ها ی فراوانی در حال حاضرپیرامون  میزان رشد نقش آلمان  دربسیاری از  زمینه های بین المللی شکل گرفته است ، به ویژه صاحب نظران از در خصوص رشد صنعت آلمان از شرایط اقتصادی و سیاسی  نظر تفکیکی دارند که آن را جداشده از بسیاری از کشورهای اروپایی می بینند ، کشورهای همپیمان ومتحدی که در سال های اخیر با بحران های شدید اقتصادی  اروپا روبرو بوده و
علیرغم آلمان در برهه ی  ادعای مدیریت  اتحادیه اروپا را یدک می کشید، آنها را همراهی نکرد  تا جائیکه این جمله معروف در رابطه با  وزیر خارجه ی آلمان  گفته شد که "او واقعیت های جهان را نادیده می گیرد".
و در این راستا رسانه های مختلف از چگونگی تعامل آلمان با صحنه های بین المللی  ووزن آن جهان مطالبی چند را منتشر کرده، که مختصری از آنها را ذیلاً مرور می کنیم:

 - در فصلنامه واشنگتن  شمارهWashington quarterly - 2015-   زمستان زمستان 2015 ، امکان درخشش آلمان در نظام بین المللی فعلی  ونظم جهانی شکننده امروز، که با ترکیبی از عناصر نقش آلمان ، چالش پیش روی این نقش و محصول تعامل بین این دو  نقش آلمان را در سیستم بین المللی تعیین می کند...

اما چالش های فرا روی آلمان:
 
 تحولات تکنولوژیکی:  جهش   عمده تکنولوژیکی معاصر برای صنایع آلمانی می تواند درد سرآفرین باشد، بخصوص که بسیاری از پیشرفت های تکنولوژیکی و نوآوری های دیجیتال از شرکت های دره سیلیکون   امکان شرکت صنعتی آلمان برای حفظ سطح رقابت را تحت تاثیر خود قرار می دهد، و . این چالش برای دولت در  اولویت دادن به تامین بودجه تحقیقات علمی و سرمایه گذاری در تکنولوژی تردید آفرین است ..
 
دوم ، چالش جمعیتی : در طول سال گذشته، به نظر می رسید روند جمعیتی مشکل اصلی   جامعه آلمان بوده است ، حتی با تلاش برای ادغام مهاجران. این معضل نیاز به ابعاد مهمی دارد، یکی که کاهش در جمعیت به ناچار به پیامدهای منفی اقتصادی منجر خواهد شد، به خصوص با اختلال در هرم سنی جمعیت، کاهش نیروی کار واجد شرایط   قادر به حصول اطمینان از تداوم صنعت آلمان نخواهد بود . از سوی دیگر، موضوع مهاجران  نیز مشکل ساز هستند، بخصوص که بسیاری از مهاجران از کشورهای آفریقایی و عربی آمده بحران ها و مشکلات خاص خود را دارند ،  که می تواند رشد آلمان را با مانع روبرو کند ..

سوم ،  آینده اتحادیه اروپا: پروژه اروپا اتحادیه در سال های اخیر با برخی   مشکلات روبرو بوده است، که با این ایده   ارز  - یورو  از سال 2002 آغاز شد  که  ایجاد یک اتحادیه پولی بدون ادغام کامل از سیاست های اقتصادی و مالی را منجر  به تجربه بحران بدهی کرد ، بحرانی که اعتماد به ایده   وحدت اروپا ر ا کم رنگ کرده است   و آن را نمی توان نادیده گرفت که این تغییرات فشار به برلین را افزایش داده است   بدتر شدن وضعیت  اتحادیه اروپا،وبحران   رهبری اتحادیه اروپا منبعی برای نگرانی آلمانها را فراهم آورده است  بخصوص که همبستگی   با متحدان ضعیف خود آثار منفی  بر وضعیت اقتصادی داخلی آنها می گذارد..
 
چهارم،  بقای لیبرالیسم در معرض تهدید است  :  به اصطلاح بگر "تهدید جهانی شدن" که لیبرالیسم  تحت محاصره مشکلات متفاوتی قرار گرفته است" به عنوان نشانه ای از چالش ها و تهدیداتی که  سیستم های لیبرال  معاصر با آن روبرو هستند، این روند در برلین منعکس شده است، و منابع این تهدیدات از روسیه، که حاضر به همکاری با ایالات متحده و اروپا، نیست و برای حفظ منطقه حیاتی خود  به دور از هر گونه مداخله خارجی سیاست خود را دنبال کرده است است تا رشد سرسام آور چین همه پیش روی آلمان قرار دارد.  و البته آلمان از  عناصرافراطی خود  (حدود 550 آلمانی) در سوریه  و صفوف داعش نیز رنج مبرد..

از سوی دیگر، عناصر قدرت برای هر کشوری که مایل به رهبری جهانی است معمولا عناصرمتنوع  ترکیبی از  نیروی نظامی، اقتصادی، دیپلماتیک، باید فراهم باشد  و  عنصراصلی که نیروی نظامی است  المان  در مجموع توان نظامی
به اندازه کافی در اختیارندارد ، به خصوص در که نیروی نظامی آلمان  در مقایسه با دیگر کشورها در اروپا، مانند انگلستان و فرانسه ضعیف تر است  .
برلین و نخبگان آن اکنون حساسیت بیشتری نسبت به شرکت در مسائل مربوط به سیستم بین المللی دارند .بخصوص که  هزینه های اتحادیه اروپا تحمیل شده بر آلمان گران تمام شده است، و پذیرش افکار عمومی آلمان   در  تحمل شکست   دیگر کشورهای اروپایی ادامه دار وقابل پیش بینی نیست..با این همه، این قضیه باقی خواهد  که مسئله  اتحادیه اروپا  بر آلمان  تاثیر بسیاری می گذارد ،  و بر اساس ویژگی های مشارکت آلمان در رهبری نظام های بین المللی تعیین کننده خواهد بود.
 نکات دیگر:
- اخیراً در براساس پژوهش های میدانی محقیقین غربی  مشخص شده است که اگر انگلیسی ها رتبه ی اول دروغگوئی دارند المان ها  رتبه دوم دروغگوئی را در جهان به خود اختصاص داده اند
خبرگزاری آلمان : نظر سنجی ها جدید نشان میدهد مردان آلمانی حتی به زنان خود در همه چیز  از میزان درآمد تا اینکه به زنی دیگر نگاه نمی کنند دروغ می گویند   93%  آلمان ها  فقط در بخش میزان درآمد به همران خود دروغ می گویند.

- بانک دویچه ی المان؛  بانک اسرائیلی  هاپولیم  (Hapoalim ) را در لیست موسسات مالی بی اعتبار  قرار داده است--Germany's largest bank flags Israel's Hapoalim as morally questionable investmentل

- سیاستمداران ، کارکنان دولت، روزنامه نگاران فكار، خواستار عدم دخالت دولت آلمان درقضایای بین المللی هستنداو هیجیانی از خود برای ارائه رهبری در جهان از خود نشان نمی دهند.
- چرا آلمانی ها می خواهند از واقعیت های جهان چشم پوشی کنند؟
؟Why Germans Want to Change the Subject

- بنیاد " برتلزمان" که به تازگی اعلام کرده استت نها  35 ٪ آلمان ها گفته اند: که در توسعه ی ارتباط با اسرائیل مشکلی ندارند و  62%  سیاست های امروز  إسرائیل را در قبال فلسطینی ها قبول ندارند.- The Limits of German Guilt

- « ناشینال اینترست»:چگونه  هواپیماهای آلمان نازی ، اسرائیل را نجات دادند؟

-How Nazi Germany's Fighter Planes Saved Israel

 یک گزارش منتشر شده از«
نشنال اینترست»
  «پروازهای هواپیما های- S-199» آلمانی، و نقش آن ها در همکاری با  نیروی هوایی اسرائیل در جنگ در سال 1948 علیه نیروهای عرب و جلوگیری از شکست اسرائیل خبر می دهد

- در پنجم سپتامبر گذشته،  نتایج انتخابات پارلمانی محلی،  61.6 درصد از کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند، به «اتحادیه حزب سوسیال دموکرات »رای دادند،
بیش از حزب دموکرات مسیحی، که توسط مرکل رهبری می شود ، در منطقه انتخاباتی مرکل خود مرکل ، با به دست آوردن 19 درصد از کل آرابه مقام سوم  رسید -پس از انتخابات «لیف اریک هولم» رهبر این حزب گفت:احتمال جایگزین کردن وجود دارد: «پیام پیروزی ما با پشت سر گذاشتن حزب مرکل  این است که شایداین  آغازی بر پایان صدراعظمی او باشد  »
- عملیات «سرب»
علاوه بر سرقت، "Numik"، اسرائیل در تقویت برنامه   هسته ای خود را از طریق دزدی دریایی   که موساد انجام داده بود، یکی  از افسران آلمان غربی را در یک شرکت پتروشیمی منصوب کرد، تا برای کمک کردن به آنها  در خرید سنگ معدن اورانیوم به ارزش  3.7 میلیون دلار  از شرکت بلژیکی درسال 1970 نقش رد گم کنی برای صهیونیست ها را اجرا کند....
اگر المان ها  فرض بدهی به صهیونیست دارند از شخصیت وکیسه ی خودشان هزینه کنند و نه برای خود نشان دادن باورها وعقاید ملت های مظلوم منطقه و محور مقاومت را نشانه روند.

وزیر خارجه آلمان بهتراست این سخن ارزشمند بازوی راست محور مقاومت را در گوش داشته باشد که:

سید حسن نصرالله:

کشور که هیچ،

قریه که هیچ،

ما طویله ای هم به نام اسرائیل  نمی شناسیم .
,
 
وبنابراین وزیر خارجه آلمان برای تمرین دیپلماسی نوین کشورش ،بهتر است از عبارات سنجیده تر و حرف های کوچک شروع کند....
 
منبع:
The German Moment in a Fragile World https://twq.elliott.gwu.edu/sites /
 

وزارت خارجه المان ؛ واقعیت های امروز جهان وکشورش را چقدر درک می کند

طبق گزارش های منتشر شده  وزیر خارجه آلمان با پیش شرطی  مبنی بر به رسمیت شناختن "اسرائیل" برای برخورداری ایران از تعامل مثبتآلمان  رفتار دیپلماتیک خودرا تحت شرایط خاص  وبا  نیتی تحکم آمیز  که حاکی از تمرین نقش ادواری رنگ باخته درمدیریت نظم جهانی است به حسن نیت کشورمان پاسخی نامرغوب داده است . عباراتی که ما را برآن می دارد تا اگر به شراکت با المان ها با تردیدی نسبی نگاه می کردیم اکنون با بررسی ومطالعه بیشتر بخصوص در موارد زیربا شکی عینی به موارد پشت پرده اینگونه اظهارات پاسخ بگوئیم ....

Image result for The German Moment in a Fragile World
در طول سال های اخیر در مورد محدودیتهای مشارکت آلمان در رهبری نظام جهانی سوالات مطرح شده است ، و  بنابراین پروسه،   تجزیه و تحلیل ها ی فراوانی در حال حاضرپیرامون  میزان رشد نقش آلمان  دربسیاری از  زمینه های بین المللی شکل گرفته است ، به ویژه صاحب نظران از در خصوص رشد صنعت آلمان از شرایط اقتصادی و سیاسی  نظر تفکیکی دارند که آن را جداشده از بسیاری از کشورهای اروپایی می بینند ، کشورهای همپیمان ومتحدی که در سال های اخیر با بحران های شدید اقتصادی  اروپا روبرو بوده و
علیرغم آلمان در برهه ی  ادعای مدیریت  اتحادیه اروپا را یدک می کشید، آنها را همراهی نکرد  تا جائیکه این جمله معروف در رابطه با  وزیر خارجه ی آلمان  گفته شد که "او واقعیت های جهان را نادیده می گیرد".
و در این راستا رسانه های مختلف از چگونگی تعامل آلمان با صحنه های بین المللی  ووزن آن جهان مطالبی چند را منتشر کرده، که مختصری از آنها را ذیلاً مرور می کنیم:

 - در فصلنامه واشنگتن  شمارهWashington quarterly - 2015-   زمستان زمستان 2015 ، امکان درخشش آلمان در نظام بین المللی فعلی  ونظم جهانی شکننده امروز، که با ترکیبی از عناصر نقش آلمان ، چالش پیش روی این نقش و محصول تعامل بین این دو  نقش آلمان را در سیستم بین المللی تعیین می کند...

اما چالش های فرا روی آلمان:
 
 تحولات تکنولوژیکی:  جهش   عمده تکنولوژیکی معاصر برای صنایع آلمانی می تواند درد سرآفرین باشد، بخصوص که بسیاری از پیشرفت های تکنولوژیکی و نوآوری های دیجیتال از شرکت های دره سیلیکون   امکان شرکت صنعتی آلمان برای حفظ سطح رقابت را تحت تاثیر خود قرار می دهد، و . این چالش برای دولت در  اولویت دادن به تامین بودجه تحقیقات علمی و سرمایه گذاری در تکنولوژی تردید آفرین است ..
 
دوم ، چالش جمعیتی : در طول سال گذشته، به نظر می رسید روند جمعیتی مشکل اصلی   جامعه آلمان بوده است ، حتی با تلاش برای ادغام مهاجران. این معضل نیاز به ابعاد مهمی دارد، یکی که کاهش در جمعیت به ناچار به پیامدهای منفی اقتصادی منجر خواهد شد، به خصوص با اختلال در هرم سنی جمعیت، کاهش نیروی کار واجد شرایط   قادر به حصول اطمینان از تداوم صنعت آلمان نخواهد بود . از سوی دیگر، موضوع مهاجران  نیز مشکل ساز هستند، بخصوص که بسیاری از مهاجران از کشورهای آفریقایی و عربی آمده بحران ها و مشکلات خاص خود را دارند ،  که می تواند رشد آلمان را با مانع روبرو کند ..

سوم ،  آینده اتحادیه اروپا: پروژه اروپا اتحادیه در سال های اخیر با برخی   مشکلات روبرو بوده است، که با این ایده   ارز  - یورو  از سال 2002 آغاز شد  که  ایجاد یک اتحادیه پولی بدون ادغام کامل از سیاست های اقتصادی و مالی را منجر  به تجربه بحران بدهی کرد ، بحرانی که اعتماد به ایده   وحدت اروپا ر ا کم رنگ کرده است   و آن را نمی توان نادیده گرفت که این تغییرات فشار به برلین را افزایش داده است   بدتر شدن وضعیت  اتحادیه اروپا،وبحران   رهبری اتحادیه اروپا منبعی برای نگرانی آلمانها را فراهم آورده است  بخصوص که همبستگی   با متحدان ضعیف خود آثار منفی  بر وضعیت اقتصادی داخلی آنها می گذارد..
 
چهارم،  بقای لیبرالیسم در معرض تهدید است  :  به اصطلاح بگر "تهدید جهانی شدن" که لیبرالیسم  تحت محاصره مشکلات متفاوتی قرار گرفته است" به عنوان نشانه ای از چالش ها و تهدیداتی که  سیستم های لیبرال  معاصر با آن روبرو هستند، این روند در برلین منعکس شده است، و منابع این تهدیدات از روسیه، که حاضر به همکاری با ایالات متحده و اروپا، نیست و برای حفظ منطقه حیاتی خود  به دور از هر گونه مداخله خارجی سیاست خود را دنبال کرده است است تا رشد سرسام آور چین همه پیش روی آلمان قرار دارد.  و البته آلمان از  عناصرافراطی خود  (حدود 550 آلمانی) در سوریه  و صفوف داعش نیز رنج مبرد..

از سوی دیگر، عناصر قدرت برای هر کشوری که مایل به رهبری جهانی است معمولا عناصرمتنوع  ترکیبی از  نیروی نظامی، اقتصادی، دیپلماتیک، باید فراهم باشد  و  عنصراصلی که نیروی نظامی است  المان  در مجموع توان نظامی
به اندازه کافی در اختیارندارد ، به خصوص در که نیروی نظامی آلمان  در مقایسه با دیگر کشورها در اروپا، مانند انگلستان و فرانسه ضعیف تر است  .
برلین و نخبگان آن اکنون حساسیت بیشتری نسبت به شرکت در مسائل مربوط به سیستم بین المللی دارند .بخصوص که  هزینه های اتحادیه اروپا تحمیل شده بر آلمان گران تمام شده است، و پذیرش افکار عمومی آلمان   در  تحمل شکست   دیگر کشورهای اروپایی ادامه دار وقابل پیش بینی نیست..با این همه، این قضیه باقی خواهد  که مسئله  اتحادیه اروپا  بر آلمان  تاثیر بسیاری می گذارد ،  و بر اساس ویژگی های مشارکت آلمان در رهبری نظام های بین المللی تعیین کننده خواهد بود.
 نکات دیگر:
- اخیراً در براساس پژوهش های میدانی محقیقین غربی  مشخص شده است که اگر انگلیسی ها رتبه ی اول دروغگوئی دارند المان ها  رتبه دوم دروغگوئی را در جهان به خود اختصاص داده اند
خبرگزاری آلمان : نظر سنجی ها جدید نشان میدهد مردان آلمانی حتی به زنان خود در همه چیز  از میزان درآمد تا اینکه به زنی دیگر نگاه نمی کنند دروغ می گویند   93%  آلمان ها  فقط در بخش میزان درآمد به همران خود دروغ می گویند.

- بانک دویچه ی المان؛  بانک اسرائیلی  هاپولیم  (Hapoalim ) را در لیست موسسات مالی بی اعتبار  قرار داده است--Germany's largest bank flags Israel's Hapoalim as morally questionable investmentل

- سیاستمداران ، کارکنان دولت، روزنامه نگاران فكار، خواستار عدم دخالت دولت آلمان درقضایای بین المللی هستنداو هیجیانی از خود برای ارائه رهبری در جهان از خود نشان نمی دهند.
- چرا آلمانی ها می خواهند از واقعیت های جهان چشم پوشی کنند؟
؟Why Germans Want to Change the Subject

- بنیاد " برتلزمان" که به تازگی اعلام کرده استت نها  35 ٪ آلمان ها گفته اند: که در توسعه ی ارتباط با اسرائیل مشکلی ندارند و  62%  سیاست های امروز  إسرائیل را در قبال فلسطینی ها قبول ندارند.- The Limits of German Guilt

- « ناشینال اینترست»:چگونه  هواپیماهای آلمان نازی ، اسرائیل را نجات دادند؟

-How Nazi Germany's Fighter Planes Saved Israel

 یک گزارش منتشر شده از«
نشنال اینترست»
  «پروازهای هواپیما های- S-199» آلمانی، و نقش آن ها در همکاری با  نیروی هوایی اسرائیل در جنگ در سال 1948 علیه نیروهای عرب و جلوگیری از شکست اسرائیل خبر می دهد

- در پنجم سپتامبر گذشته،  نتایج انتخابات پارلمانی محلی،  61.6 درصد از کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند، به «اتحادیه حزب سوسیال دموکرات »رای دادند،
بیش از حزب دموکرات مسیحی، که توسط مرکل رهبری می شود ، در منطقه انتخاباتی مرکل خود مرکل ، با به دست آوردن 19 درصد از کل آرابه مقام سوم  رسید -پس از انتخابات «لیف اریک هولم» رهبر این حزب گفت:احتمال جایگزین کردن وجود دارد: «پیام پیروزی ما با پشت سر گذاشتن حزب مرکل  این است که شایداین  آغازی بر پایان صدراعظمی او باشد  »
- عملیات «سرب»
علاوه بر سرقت، "Numik"، اسرائیل در تقویت برنامه   هسته ای خود را از طریق دزدی دریایی   که موساد انجام داده بود، یکی  از افسران آلمان غربی را در یک شرکت پتروشیمی منصوب کرد، تا برای کمک کردن به آنها  در خرید سنگ معدن اورانیوم به ارزش  3.7 میلیون دلار  از شرکت بلژیکی درسال 1970 نقش رد گم کنی برای صهیونیست ها را اجرا کند....
اگر المان ها  فرض بدهی به صهیونیست دارند از شخصیت وکیسه ی خودشان هزینه کنند و نه برای خود نشان دادن باورها وعقاید ملت های مظلوم منطقه و محور مقاومت را نشانه روند.

وزیر خارجه آلمان بهتراست این سخن ارزشمند بازوی راست محور مقاومت را در گوش داشته باشد که:

سید حسن نصرالله:

کشور که هیچ،

قریه که هیچ،

ما طویله ای هم به نام اسرائیل  نمی شناسیم .
,
 
وبنابراین وزیر خارجه آلمان برای تمرین دیپلماسی نوین کشورش ،بهتر است از عبارات سنجیده تر و حرف های کوچک شروع کند....
 
منبع:
The German Moment in a Fragile World https://twq.elliott.gwu.edu/sites /
 

دانلود آهنگ سامان جلیلی به نام ترس

دانلود آهنگ کاکو بند به نام آسپرین

دانلود آهنگ جدید و شنیدنی کاکو بند به نام آسپرین با لینک مستقیم

این آهنگ را میتوانید به همراه پخش آنلاین در سایت موزیک ایرانی دانلود کنید

( این آهنگ میکس محبوب کاکو بند است )

kako-band-aspirin

دانلود آهنگ کاکو بند بنام آسپرین

♫♫♫

دانلود میکس کاکو بند به نام آسپرین

The post دانلود آهنگ کاکو بند به نام آسپرین appeared first on دانلود آهنگ جدید | دانلود آهنگ ایرانی | دانلود موزیک.

دانلود فیلم خارجی Chronic (مزمن) با لینک مستقیم

لازم به گذر است تمام فیلمهای سایت میهن دانلود ویدیو سانسور شده است طبق مقرارت جمهوری اسلامی

دوستان عزیز از شما درخواست دارم سایت مبهن دانلود فیلم به دوستان خود معرفی کنید و امید بیشتری به ما دهید تا بتوانیم بهترین فیلم ها و سریال ها را خریداریم کنیم و در اختبار شما با لینک رایگان قرار دهیم و به امید فردای بهت برای سایت میهن دانلود فیلم

مژده : مدیریت میهن دانلود فیلم در نظر دارد برای شما فیلم های درخواستی بزارد برای فیلمها لطفا به

شماره زیر پیامک بزنید: ۱۰۰۰۹۳۵۵۱۲۷۴۸۲

دانلود فیلم خارجی Chronic (مزمن) با لینک مستقیم از میهن دانلود فیلم

بازیگران :  ندارد

خلاصه داستان :ندارد

نوشته دانلود فیلم خارجی Chronic (مزمن) با لینک مستقیم اولین بار در دانلود فیلم جدید | میهن دانلود فیلم | فیلم خارجی جدید پدیدار شد.