بهمن, ۱۳۹۶ | چت روم ، دانلود فیلم و آهنگ

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام طرف تو بودم

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام طرف تو بودم

ترانه: میلاد فلاحی, تنظیم: پدرام آزاد

Download New Music Ali Lohrasbi – Tarafe To Boodam

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام طرف تو بودم

طرف تو بودم وقتی حرف پشتت زیاد بود یه دفعه مات موندم وقتی تو گوشم صدات موند
حالمو بد کردی حال تو که بد نیست نه نیست …
هی معرفتت این بود میگی تورو یادم نیست با بقیه خوبی عشق تو آدم نیست
رفتی و دیوونت مونده با سر درداش این صورت غمگین ریش سفید کم داشت
کی وسط دعوا بغلت میکردش کی مث پروانه دور تو میگشت هی
این همه دیوونه کی باهات میمونه جز منه دیوونه منه دیوونه …
کی وسط دعوا بغلت میکردش کی مث پروانه دور تو میگشت هی
این همه دیوونه کی باهات میمونه جز منه دیوونه منه دیوونه …

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام طرف تو بودم

خوبه حالت رو به راهه زندگیت یا نه من که زندگیم پات رفت
دوری از من ولی مثل قبلا تو دلم جات هست اگه زندگیم پات رفت
کی وسط دعوا بغلت میکردش کی مث پروانه دور تو میگشت هی
این همه دیوونه کی باهات میمونه جز منه دیوونه منه دیوونه …
کی وسط دعوا بغلت میکردش کی مث پروانه دور تو میگشت هی
این همه دیوونه کی باهات میمونه جز منه دیوونه منه دیوونه …

The post دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام طرف تو بودم appeared first on دانلود آهنگ ایرانی.

دانلود آهنگ علی لهراسبی به نام طرف تو بودم

گفتاری پیرامون جشن سده


جشن سده
با افروختن تودۀ بزرگی از هیزم در شامگاه دهم بهمن ماه جشن سده برگزار می‌شود.
وجه تسمیه سده را از عدد 100 می‌دانند (قس. پنجه، هفته، چله/چهله) به این معنی که از آغاز زمستان در یکم آبان  تا 10 بهمن 100 روز است (در گونه‌ای از تقویم‌های باستانی سال دارای دو فصل تابستان هفت ماهه از فروردین تا پایان مهر، و زمستان پنج ماهه از یکم آبان تا پایان اسفند است) و یا مجموع 50 روز و 50 شب باقی مانده تا نوروز است. 
سده درست در میانه زمانی قرار گرفته است که سردترین زمان از زمستان است و پس از آن به گرما افزوده می‌شود.

از جنبه دینی رپیثوین ایزد گرمای تابستان و نیمروز، از ابتدای زمستان (یکم آبان) به زیرزمین می‌رود تا ریشه گیاهان را از گزند سرما نگهبانی کند. در جشن سده، مردم با افروختن آتش (سده سوزی) در شامگاه سردترین روز سال در نزدیک آبهای جاری و یا قنات به یاری ایزد رپیثوین در برابر اهریمن می‌شتابند. پس رپیثوین به تدریج نیرومند گردد و در ابتدای تابستان (یکم فروردین) بر فراز زمین باز می‌گردد.

در متون زرتشتی درباره جشن سده اثری باقی نیست ولی بر مبنای معرب واژه، سدق/ سذق، قادر به بازسازی بی نقص واژه پهلوی sadag هستیم.

از سده تنها گزارش‌های دانشمندان دوره اسلامی در دست است که نشان می‌دهد پس از برافتادن ساسانیان، ایرانیان به جهت پاسداشت و افتخارات کهن به موازات نوروز و مهرگان، سده را نیز عظیم بزرگ می‌داشتند. این روند در دوران سلسله‌های سامانی و زیاری و تا سلجوقی در شهرهای بخارا، غزنی، اصفهان و حتی بغداد ادامه داشت. در این میان ذکر برگزاری آن در اصفهان توسط مرداویج زیاری مشهور است.

در مورد چگونگی پیدایش جشن سده روایات متفاوتی در آثار دانشمندان دوره اسلامی ثبت شده است. بیرونی می‌نویسد: 
"... علت این است که در این روز زادگان کیومرث درست صد تن شدند و یکی از خود را بر همه پادشاه گردانیدند و برخی برآنند که در این روز فرزندان مشی و مشیانه به صد رسیدند ...".

مشهورترین روایت از شاهنامه فردوسی است که جشن سده را یادبودی اساطیری از دوره هوشنگ نخستین پادشاه پیشدادی می‌داند. بنابر این روایت هوشنگ روزی با ملازمان سوی کوه میرود. ماری سیاه و تیز تاز می‌بیند که دود از دهانش برمی‌خیزد؛ هوشنگ سنگی بسویش پرتاب میکند که به سنگی دیگر می‌خورد و به این ترتیب فروغ آذر پدیدار می‌شود و به این ترتیب کشف آتش را به هوشنگ و به این روز نسبت می‌دهند:

برآمد به سنگ گران‌سنگ خرد
هم آن و هم این سنگ گردید خرد

فروغی پدید آمد از هر دو سنگ 
دل سنگ گشت از فروغ آذرنگ

جهاندار پیش جهان آفرین
نیایش همی کرد و خواند آفرین

که اورا فروغی چنین هدیه داد 
همین آتش آن گاه قبله نهاد

یکی جشن کرد آنشب و باده خورد
سده نام آن جشن فرخنده کرد

منبع : چنل تلگرامی  @frataak

نمایش “پخمه های کنگان” بزودی برگزار می شود؟!

 
نمایش "پخمه های کنگان" بزودی برگزار می شود؟!

 برخی دوستان از طرق مختلف سفارش دادندکه تحلیلی پیرامون اولین "همایش برترین های کنگان" بنویسم:
چندی پیش طی آئینی ویژه ازبرترین ها وبقولی نخبه های کنگان تقدیر وتجلیل شد که درنوع خود از جهاتی منحصر بفرد بود واز ابعادی ارزشمند و قرین اهتمام و قابل توجه ... که مفصل جای اهتمام دارد و بررسی وکنکاش...
  اما بحسب احترامی که به  توصیه رفقا داشتم گفتم بد نیست  از منظری دیگر برشی بر بخشی از رویکر د اختصاصی جامعه ی محلی خودمان زده باشم که شاید موجبات تامل وتفحص بیشتر را  درکانون  اذهان فراهم آورد، می گویند:  محیط ذهن  دربرگیرنده فضائیست که تفکر، تخیل، توهم، حافظه و هوش همه را در خود جای می دهد ولی این تعقل است که وظیفه استاندارد سازی هریک از این عناصر ونهایتاً تعامل ذهن با خودشخص و عوامل پیرامونی را برعهده دارد که کم کیف آن بماند؟!
شاعر معروف  وبرجسته ی عرب  نزار قبانی در بستر مرگ  می سراید ‏:‏
لم یبق عندی ما أقول/ چیزی برای گفتن ندارم
تعب الكلام من الكلام/ کلام از کلام خسته شده است
ومات فی أحداق أعیننا النخیل / ودر حدقه های(باغچه) چشمانمان نخل ها مردند
شفتای من خشب / لبانم از جنس چوب است
ووجهك مرهق ... و صورتت  خسته نشان می دهد!
أی والله تعب الكلام من الكلام  :
براستی کلمات هم دیگه از هم خسته شده اند  از ماجراهائی کاربری مثبت یا منفی شان درسیاست ، اقتصاد و فرهنگ و دین  واخلاق واجتماع و ‏..‏
نویسنده بیچاره نیست که سرسام می گیرد؟ طفلکی خوانندگان ومخاطبین هم از دست کلمات عاصی شده اند، افراد صبح از خواب بلند می شوند...  تا چند فقره پیام کوتاه وبلند که بلند ی برخی از آنها از قد مخاطب هم طولانی تراست درصفحه انتظار گوشی چشمک می زند  اینها را بخوانند  از بین کلمات وجملات درست و اشتباه . صحیح و غلط  حق وباطل، دروغ وراستش را غربال کنند. .. بعد تازه وقتی  به محل کار رسیدند هم تکراریش دریافت می کنند ویا همکاری  همان  مطالب را از نوع شفاهی اش بازگو می کند  ‏..‏
آنقدر مخاطب دمق می شود که تا سر ظهر به تعداد موی سرش باید قضاوت کند،مطالب ارزیابی نموده نمره بدهد وتازه می خواهد نماز بخواند اگر قبله اش گم نشود  ‏..‏  وبعد می خواهد نهار میل کند اگر اشتباهی لبخند نزند و شک عیال را برنیانگیزد و لقمه ی برخلاف سیر ترکیب اطعمه مثلاً نان را در کاسه ارده فرو نبرده یا برعکس خرما را در کاسه ی قلیه ماهی نخواباند هنر کرده است ...
گاهی وقتها بخودت حق می دهی که اینگونه باشی چون از صبح تا بحال در چند جبهه جنگیده ای... جنگ جملات وکلمات وعبارات بدون پیروز بدون بازنده حتی بدون پایان واینگونه کلمات ازیکدیگر خسته می شوند گاهی از افراط و زمانی تفریط دربکارگیری کلمات وعبارات...
 دوستی نقل می کند: دوران کودکی ساندویچ فروشی سر خیابان نزدیک منزلمان بود که با خط خوش بر تکه کاغذی نوشته وبر سینه دیوار روبروی مشتری نصب کرد بود . "امروز نقد فردا نسیه"  ‏..‏. از فرط علاقه به ساندویچ  دو سه روز( دوسه بار)  " براساس سر دوانی ساندویچ فروش" روز بعد می رفتم که  ساندویچ  قرضی بگیرم اما فروشنده می گفت : عزیزم  امروز برو فردا بیا امروز نقده -  و روز بعد هم همین امروز بود، می گفت عزیزم امروز نقد وفردا نسیه  ... فردائی که هیچگاه نرسید و امروز هم نقد بود و  روزهای بعد هم همینطور ازپی هم گذشت‏! اما فایده مراجعه چند باره این بود که حدافل معنی این جمله پند آموز را عمیقاً متوجه شدم ...که فاصله ی میان امروز وفردا چقدرزیاد است . و شاید بی انتها
...  وقتی  نخبه ها انتخاب می شوند قاعدتاً نابغه ها دیگر هیچ کس را نمی بینند و بقیه جسارتاً پخمه تشریف دارند؟! باید  حداقل برای یکبار که شده تعدادی پخمه معرفی بشوند تا نخبه ها بچشم بیایند و نابغه ها  نبوغ استثنائی خود را جشن بگیرند ... مگر غیراین است؟
 كارلایل  اندیشمند انگلیسی  در كتابش تحت  عنوان قهرمانی وعبادت قهرمان می نویسد‏:‏ هرقهرمانی درسرزمین خود  هرچندویژگیهای  برتر وصفات ویژه در   مسیر تکامل جسدی، روانی واجتماعی داشته باشد غریب است‏.‏وهمین احساس او به غریب بودن  باعث می شود تا او باورکند که متفاوت است و همین تفاوت باعث می شود تا او هزینه ی سنگینی  رابپردارد ... وتاریخ بزرگترین گواه  وشاهد این موضوع است؟!
سه پخمه ی که باید معرفی کرد و جایزه نوبل پخمگی به اینان داد:
اولی:‏ عبدالمجید اورا‏ ‏‏که سالها پیش از فضای واقعی رانده شده اوبه فضای مجازی پناهنده شده است  ..‏..‏بخصوص  کهاو نه پول دارد رای بخرد. ونه رای دارد که بفروشد. (دراینجا چون خود نویسنده مطالب است از حق تقدم برخوردارشده! )
دوم : اسماعیل مختارپور  که راهش را  همان اول گم کرده بود باید نویسنده می شد معلمی را انتخاب کرد  ‏!‏ وگناه بزرگش این است که تا حدی فلسفه میداند که سفسطه باز پیشش محکوم است وشکست برایش نتیجه ی محتوم.ودرمجموع برای طرف مقابل نمی صرفد که با او کَل کَل کند.
سوم : سید رضا حسینی  اوکه در حوزه روانشناسی مدرک و مطالعاتی داشته مدام درپی این بوده که سکه کج طرف را راست جا بیندازد ولو اگرتاب خورده تیت (تمام کمال) مادر زاد باشد باشد ویا بعد از آن طبقه ی بالا را بنا بردلیلی به رهن مطلق ابرباد داده باشد ؟!  و  که اگر 5 دقیق بیشتر از وقت مجاز پیشش بمانی حتماً نقدت می کند وآنهم طوری که برای نسیه فردا نمانی؟ ... و برای  اینکه 3 دقیقه ی بیشتر وقت اضافه برایت تمدید می کند تنها اگر عکسی قدیمی داشته باشی  آنهم  فقط سه نفر آن عکس را دیده باشند ( عکاس و ظاهرکننده عکس و خودش)  تحویلت می گیرد؟!! و یا اگر حرف تازه ی برای گفتن که خودش را نشینده باشد ولی منبع موثق آن حرف تازه  هم دم دستت باشد؟!
عیب بزرگ این مثلث "پخمگی "این است نه مال ومنالی دارد و نه سابقه ی پست ومقامی  ونه زبان خوش چرانی...؟!
خب نمی شود نه خودشان ونه حتی دیگرانی مثل اینها  وبا این شرایط  که درجمع نخبه ها حاضر باشند  بخصوص که مخاطب وحده وسیاهی لشکر هم نمی شوند. وحرف متکلم وحده را براحتی قبول نمی کنند ؟! . بنابراین  عذرشان را در هرجلسه بجز مجلس فاتحه و ترحیم باید خواست . دست خدا بهمراهتان،  بنویسید تا سرشان سوت بکشد گوش کسی به حرفشان بدهکارنیست. خوش آمدید. اهالی بازی با کلمات خسته کننده و بی شنونده !!
توضیح :معنی کلمه پخمه در لغت نامه فارسی در لغت نامه و فرهنگ دهخدا معین لطفیمعنی کلمه و واژه پخمه پخمه . [ پ َ م َ / م ِ ] (ص ) ساده . غَبی ّ. پَپه . چُلمَن : بچه پخمه است .

دانلود آهنگ جدید نوید یحیایی به نام افسردگی

دانلود آهنگ جدید نوید یحیایی به نام افسردگی

Download New Music Navid Yahyaei – Afsordegi

نوید یحیایی به نام افسردگی

هر بار خواستم بگم بهت نشد دوری خاطراتتو از یادم نبرد
هر بار تنها بودم نبودی تو پای قول و حرفات نموندی
دلتنگتم بفهم اینو یکم درک کن این آدم غمگینو
اگه بی من خوشی با اون میرم
یه آدم زخمی توی بن بست زندگی بازم کم آوردم لعنت به افسردگی
یه آدم زخمی توی بن بست زندگی بازم کم آوردم لعنت به افسردگی
لعنت به افسردگی
با کی شبا آروم میشی بی من این آدما پشتت چیا میگن
نیستی ولی دلتنگی همرامه بارون شریک بغض و دردامه
تو یادت نبود عاشق منم بارون زدو داغون ترم
از هر کی جز تو میگذرم با خاطراتت هر شب
یه آدم زخمی توی بن بست زندگی بازم کم آوردم لعنت به افسردگی
یه آدم زخمی توی بن بست زندگی بازم کم آوردم لعنت به افسردگی
لعنت به افسردگی

 

The post دانلود آهنگ جدید نوید یحیایی به نام افسردگی appeared first on دانلود آهنگ ایرانی.

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام خدا

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام عشق

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام شب که شد

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام شوخیه مگه

دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام رسوایی